Ettevõtte asutamine – kõik, mida võiksid teada

Võrdlema
Saamise aeg Min Summa Maksimum summa Intressimäär(%)* Vanuseline
piirang
10 min. € 10000 € 500
Taotle Laenu
10 % 18-75
15 min. € 500 € 4000
Taotle Laenu
26 % 22-70

Ettevõtte asutamine – kõik, mida võiksid teada
Juri Laas

Xlaenu eesmärk on pakkuda kõigile eestimaalastele läbipaistvat infot laenude kohta ning aidata inimesi laenuotsuste tegemisel

Kõik, mida võiksid akuelementidest teada
Valdeko Mitt

ICR akuelemendid koos koobaltiga on veiperite seas ühed populaarsemad. Nende nominaalne vool on 3.7V ning efektiivne voolu tugevus laadimisel on 4.2 – 3.2V. MDC on võrdlemisi kõrge, tavaliselt vahemikus 0.5-2C. Eluiga on samuti üsna kõrge, kõrgema kvaliteediga akuelementidel kuni 500 laadimise tsüklit. Seda tüüpi akuelementi võib kahjustada näiteks ülelaadimine. Lõhkemise risk on samuti suurem selle struktuuri ning koobalti tõttu. Mõned ICR akuelemendid on varustatud elektrooniliste kaitsmetega, mis lõpetavad aku töö, kui see ohtlikuks peaks muutuma.
IMR akuelemendid koos mangaanoksiidiga suudavad toime tulla kõrgema MDCga (5-15C). Miinuseks on madalam võimsuse ning kaalu suhe (kuni 40%), seetõttu pakuvad na eed ka veiperitele vähem huvi. IMR akuelemedi tehnoloogia muudab nad ICR aku elementidest veidi turvalisemaks ning nad ei kipu väga tihti lõhkema.
INR akuelemendid on hübriidid koos koobalti ning mangaaniga. Need võivad ICR-ga sarnaselt lõhkeda.
IFR Li-ion akuelementidel on MDC umbes 2C, nominaalpinge on 3.2V ja varieerub 3.6V laetud olekus ning 2.8V tühjana. Need on palju stabiilsemad kui IMR tüüpi elemendid ning ka eluiga on pikem, kuni 1000 laadimise tsüklit. Seda tüüpi akud ei plahvata, vaid ainult kuumenevad veidi.

Ettevõtte asutamise 10 käsku
Kauri Rootare

Näiteks IT-, disaini- ja veebiettevõtteid on Eestis kümneid kui mitte sadu, miks teha siis üldse üks juurde? Nähes kui kibekiire elu on ühel ettevõtjal, siis tekkis juba eos idee pakkuda kõiki IT-alaseid teenuseid ühest kohast. Näiteks rajab Ülo uue advokaadibüroo, tal on vaja, et keegi looks meilikontod, seadistaks need arvutites ja telefonides, kedagi kes disainiks visiitkaardid ning prindiks need ja kedagi kes teostaks ka veebilahenduse. Kui Ülo saaks kõik need teenused ühest kohast, kiirelt ja efektiivselt, oleks ta oluliselt õnnelikum, kui joostes kümne erineva ettevõtte vahel. 89 missioon ongi olla partneriks kõigis IT-alastes küsimustes kus võimalik.

Oma firma asutamine
Einar Rootare

Kui see kõik on tehtud, siis saad jätkata asutamisega, valides “Avalduse esitamine”, seejärel on juba kõik puust ja punaseks tehtud ning raskusi ei tohiks registreerimisega tulla. Täidad ära asutamisavalduse ja tüüppõhikirja nõutud väljad. Asutamisavaldusele (mille täidad ettevõtjaportaalis) saad lisada asutamisotsuse, juhul kui oled ainus osanik, kui osanikke on mitu, tuleb teha asutamisleping. Samas äriseadustik § 1391 lõige 3 ütleb, et kiirmenetluseks kasutatav põhikiri asendab asutamislepingut ja käesoleva seadustiku §-s 139 sätestatud põhikirja. Seega kiirmenetluse korras asutatud ettevõtte asutamisel on etteantud tüüppõhikiri ka asutamisotsuse eest ja eraldi otsust esitama ei pea. Juhul kui alustad tegevust erinõuetega tegevusalal, siis tüüppõhikirja kasutada ei saa.

Blog
Aivar Ruutel

Hüvitamise aluseks on sõidupäeviku pidamine, ehk kõik ametisõidud tuleb süstemaatiliselt kirja panna. See jääb nii ka pärast plaanitavat seadusemuudatust. Kui sõidupäevikut ei peeta, tekib ettevõttele maksurisk, sest on tõendamata, mille eest maksuvaba hüvitist maksti. Sõidupäeviku alusel saab hüvitada töösõite kuni 30 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 335 eurot ühes kalendrikuus tehtud sõitude eest. Ametisõitude kompensatsiooni ei pea maksma iga kuu, võib terve aasta sõitude kompensatsiooni tagantjärele välja maksta, aga siis tuleb jälgida, et kompensatsioon kalendrikuu kohta ei ületaks lubatud piirmäärasid. Kui kalendrikuu kohta makstakse rohkem kui 335 eurot, arvestatakse ületatud mahtu erisoodustusena ja sellelt tuleb tasuda maksud.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*