Kas sularahas raha säästmine on mõistlik?

Võrdlema
Saamise aeg Min Summa Maksimum summa Intressimäär(%)* Vanuseline
piirang
10 min. € 10000 € 500
Taotle Laenu
10 % 18-75
15 min. € 500 € 4000
Taotle Laenu
26 % 22-70

Kas sularahas raha säästmine on mõistlik?
Kalev Nurme

Smsraha ei küsi lepingutasu, seega lepingutasu puudub

Kas sularahas raha säästmine on mõistlik?
Margaret Ilves

Finantsvarade hoidmine ja kasvatamine – Eesti pank osaleb koos teiste keskpankadega Euroopa Keskpanga välisreservide investeerimises ning iga aasta annab organisatsioon kuni veerandi aastasest kasumist riigieelarvesse, toetades seeläbi riigi arengut

Kuidas säästa raha?
Mairo Kalda

Kuidas siis kulusid kirja panna? Kas teha seda üksi või kogu perega? Kui rahakott on ühine, siis kõige mõistlikum on kulusid kirja panna kogu leibkonnaga koos. Ma olen kasutanud selleks Google Drive, sest sinna saab luua tabeli, mida mitu inimest erinevatest seadmetest muuta saavad, samuti on võimalik sinna nutitelefonist sisestusi teha. Tegin ka ühe baastabeli valmis, mille saad endale kasutusse võtta. Selleks pead olema enda Google kontoga sisse logitud ja minema järgnevale lingile: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dfYX9J2tyy0DWYqBT0WLVM1_Xoj3l6g2Zt95L1FbC0U/edit?usp=sharing Kui soovid tabelit endale salvestada, siis vali ülevalt menüüst Fail > Tee koopia. Ma panin sinna kirja põhilised kategooriad, võid vabalt neid oma äranägemise järgi muuta ja juurde teha. Lisaks igapäevastele kulutustele on viimane vaheleht aasta kokkuvõtte jaoks, kuhu saab üüri, kommunaalid ja muud püsikulud kirja panna ning aasta lõpuks arvutab see välja, kui palju mingile kategooriale keskmiselt kulus. Minul on näiteks harjumuseks kujunenud, et võtan poest alati tšeki ning iga paari päeva tagant kannan kogunenud tšekid tabelisse. Kui maksan sularahas või mingil põhjusel ostu eest paberit ei saa, siis tavaliselt märgin selle telefoni abil kohe üles.

Sularaha säästmine
Alar Peetre

Sularaha kogumise kõige suurem puudus on inflatsioon, mis pikema aja jooksul kogutud suurematele summadele kõige valusamini mõjuda võib. Kui olete säästlik inimene ja teil on üsna suured sularaha säästud võiksite mõelda vähemalt mingi osa nendest kullana hoidmise peale. Kuld on üsna vana valuuta ning selle väärtus küll kõigub, kuid lõplikult ei kao. Samuti on võimalik kulda osta siis, kui see on soodne ning maha müüa siis, kui kallim, nii võite isegi pisut lisaraha teenida. Igatahes, kui soovite oma suuremaid sääste kullas hoida, veenduge kindlasti, et kulda ametlikust ja tegevuslitsentsiga ettevõttest ostate, sest tänapäeval liigub ringi palju pettureid.

MINU RAHA. KULUD, TULUD JA EESMÄRGID
Salme Nurme

Kui su majanduslik olukord lubab kõrvale panna kasvõi 10 eurot kuus, siis on säästmine pigem suhtumise kui võimaluste küsimus. Kui esimene emotsioon on, et kõrvale panemiseks ei jää midagi üle, sest igapäevase eluga toimetulek sööb kogu sissetuleku ära, siis mõtle, kas see ikka päriselt on nii.

Nende mustade aukude üles leidmiseks, kuhu raha lihtsalt ära kulub, tasub koostada pere-eelarve. Kui paned detailselt kõik kulud ja tulud kirja ning analüüsid, millele kulutad, võib tulemus olla üsna üllatav. 

Kui sul on eesmärk silme ees, on säästa palju lihtsam kui lihtsalt igaks juhuks raha kõrvale panna. Kas sul on mõttes midagi, mida tahaksid lähiajal endale või lähedastele lubada, aga rahakotist kohe vajalikku summat võtta pole? Kui eesmärk teada, saad eelarvet koostades selgeks, kui palju iga kuu säästa suudaksid ja kaua unistuse täitumine võiks aega võtta.

Kui sul on säästudest juba mõningane varu kogunenud, mida tahaksid edasi kasvatada, loe lähemalt investeerimisvõimalustest.

Kas pangahoiusel säästmine aitab koguda pensionipõlveks?
Karl Toom

Juhul, kui laenumakseid ei ole tasutud või on mingid probleemid kohustusega, võib laenufirma jätta pöördumata esmase võlgniku poole ja võib hoopis aru pärida sinult

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*