Laen inimeselt inimesele, omaraha

Võrdlema
Saamise aeg Min Summa Maksimum summa Intressimäär(%)* Vanuseline
piirang
10 min. € 10000 € 500
Taotle Laenu
10 % 18-75
15 min. € 500 € 4000
Taotle Laenu
26 % 22-70

Omaraha
Valdeko Mitt

Selleks, et Omaraha veebilehelt laenu taotleda peab inimene olema vähemalt 21-aastane Eesti kodanik, kellel on stabiilne igakuine netopalk. Laenu saab võtta vahemikus 50–10000 eurot ning laenu maksimaalne tagasimaksetähtaeg on kuni 60 kuud. Laenu võtmine on mugav protsess ning selleks pole vaja isegi kodust lahkuda. Selleks, et laenu võtmisel oma isikut tuvastada on tegelikult mitu moodust: portaalis ja Omaraha poolt saadetud PIN-koodi abil või siis ID-kaardiga. Kui otsus teie poolt taotletava laenu kohta on positiivne, kantakse laen teie virtuaalkontole, kust saate selle ise oma arveldusarvele saata. Sama moodi toimub ka laenu tagasi maksmine.

Ühisrahastus
Jaanika Valjas

Ühisrahastuse laenud meelitavad ligi laenuvõtjaid, kes oma musta plekiga krediidiajaloo- või selle üldise puudumise tõttu traditsioonilise pangalaenu saamiseks ei kvalifitseeru. Kuna varasem käitumine viitab sageli tulevastele sündmustele ja madalad krediidireitingud korreleeruvad suure tõenäosusega hapuks läinud laenuga, on hakanud ühisrahastuse vahendajad paljusid taotlusi tagasi lükkama või suurema riskiga taotleja käest laenuavalduse heakskiitmisel kõrgemat intressi küsima. Hapuks läinud laenude kompenseerimiseks kogutakse vahendeid ka tagatisfondi, millest makstakse laenuandjale, kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta.

Omaraha: laena kiirelt ja turvaliselt
Piret Pihlak

Võib juhtuda, et ükski pakkumine ei sobi. Siis on kaks varianti: muuda summat ja perioodi või jätta oma taotlus lihtsalt ootele. Maksimaalselt saab taotluse ootele panna kuni nädalaks. Mõnikord juhtub, et tuleb investor, kellele see variant sobib ja nad on nõus su taotlust rahastama. Ka tagasimaksed toimuvad automaatselt virtuaalkontolt. Oluline on jälgida seda, et sa kannaksid Omaraha OÜ arvelduskontole raha, et laenu tagasimaksete teostamine oleks võimalik. Laenusaajal ei ole vaja eraldi investorile midagi maksta. Investor saab lihtsalt teatud protsendi koguintressist, mida laenusaaja nagunii maksegraafiku alusel Omaraha portaalile tagasi maksab.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*