Laenusumma oleneb seejuures auto turuväärtusest ning ulatub üldiselt 90%-ni sõiduki turuväärtusest

Võrdlema
Saamise aeg Min Summa Maksimum summa Intressimäär(%)* Vanuseline
piirang
10 min. € 10000 € 500
Taotle Laenu
10 % 18-75
15 min. € 500 € 4000
Taotle Laenu
26 % 22-70

Autolaen
Janek Rebane

Autolaen erineb teistest laenuliikidest peamiselt selle poolest, et laenu saavad ka inimesed, kellel on hüplik sissetulek või on kehtivad maksehäired. Kuna sõiduk on laenu tasumise tagatiseks, saab laenuandja kohelda laenutaotluseid pisut vabamalt ning võimaldada laenu ka neile, kelle krediidiajalugu ei ole kõige puhtam. See ei ole aga universaalne reegel ning mõned laenufirmad annavad laenu siiski ainult maksehäireteta taotlejatele, kes saavad tõestada regulaarset sissetulekut vähemalt 300 euro ulatuses kuus. Seejuures ei tohiks laenutaotlejal olla igakuiselt kohustusi rohkem kui 40% suuruses igakuisest sissetulekust, mis võib jällegi raskendada autolaenu saamist, kuna taotletava laenu igakuine tagasimakse ei tohi olla suurem, kui 40% taotleja igakuisest sissetulekust.

Autolaenud
Ivo Viiding

Kuna autokiirlaen on olemuselt tagatisega väikelaen ehk antud juhul on laenu tagatiseks auto, siis seetõttu on autokiirlaenul on ka väiksemad intressimäärad võrreldes autolaenuga (laen auto ostuks), sest tagatis aitab laenuandjal riske maandada. Samas intressid jäävad mõlemal kõrgemaks kui autoliisingul, aga autoliising eeldab juba vähemalt 10% omafinantseeringut.

Mogo.ee
Vambola Meri

Kui olete inimene, kes soovib kindlustunnet, siis ei ole tagatisega laenu võtmine teie jaoks ja Mogo autolaenu asemel võiksite kaaluda näiteks tavalise tarbimislaenu võtmist. Tänapäeva laenuturg on täis paljusid erinevaid laenusid, kindlasti leiate ka sellise laenu, mis vastav teie ootustele ja võimalustele.

Riigi Ilmateenistus
Aivar Ruutel

Pilvisus tiheneb ja saartele jõudnud vihm levib üle maa. Mandril puhub edela- ja lõunatuul 4-10, saartel edela- ja läänetuul 6-11, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 7..12, rannikul kuni 14°C.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*