Raha säästmine ei ole keeruline

Võrdlema
Saamise aeg Min Summa Maksimum summa Intressimäär(%)* Vanuseline
piirang
10 min. € 10000 € 500
Taotle Laenu
10 % 18-75
15 min. € 500 € 4000
Taotle Laenu
26 % 22-70

Raha säästmine ei ole keeruline
Hanna Kuusik

Hoiukonto ei saa sind teha rikkaks, ent see saab sulle anda kindlustunde, et pensionipõlves ei pea sa raha pärast muretsema

Raha säästmine ei ole keeruline
Mairo Kalda

Toetust ei tuleks võtta kui almust, vaid kui tugipunkti, mis aitab raskest ajast üle

Kuidas säästa raha?
Einar Rootare

Kuidas siis kulusid kirja panna? Kas teha seda üksi või kogu perega? Kui rahakott on ühine, siis kõige mõistlikum on kulusid kirja panna kogu leibkonnaga koos. Ma olen kasutanud selleks Google Drive, sest sinna saab luua tabeli, mida mitu inimest erinevatest seadmetest muuta saavad, samuti on võimalik sinna nutitelefonist sisestusi teha. Tegin ka ühe baastabeli valmis, mille saad endale kasutusse võtta. Selleks pead olema enda Google kontoga sisse logitud ja minema järgnevale lingile: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dfYX9J2tyy0DWYqBT0WLVM1_Xoj3l6g2Zt95L1FbC0U/edit?usp=sharing Kui soovid tabelit endale salvestada, siis vali ülevalt menüüst Fail > Tee koopia. Ma panin sinna kirja põhilised kategooriad, võid vabalt neid oma äranägemise järgi muuta ja juurde teha. Lisaks igapäevastele kulutustele on viimane vaheleht aasta kokkuvõtte jaoks, kuhu saab üüri, kommunaalid ja muud püsikulud kirja panna ning aasta lõpuks arvutab see välja, kui palju mingile kategooriale keskmiselt kulus. Minul on näiteks harjumuseks kujunenud, et võtan poest alati tšeki ning iga paari päeva tagant kannan kogunenud tšekid tabelisse. Kui maksan sularahas või mingil põhjusel ostu eest paberit ei saa, siis tavaliselt märgin selle telefoni abil kohe üles.

MINU RAHA. KULUD, TULUD JA EESMÄRGID
Heiki Puhvel

Kui su majanduslik olukord lubab kõrvale panna kasvõi 10 eurot kuus, siis on säästmine pigem suhtumise kui võimaluste küsimus. Kui esimene emotsioon on, et kõrvale panemiseks ei jää midagi üle, sest igapäevase eluga toimetulek sööb kogu sissetuleku ära, siis mõtle, kas see ikka päriselt on nii.

Nende mustade aukude üles leidmiseks, kuhu raha lihtsalt ära kulub, tasub koostada pere-eelarve. Kui paned detailselt kõik kulud ja tulud kirja ning analüüsid, millele kulutad, võib tulemus olla üsna üllatav. 

Kui sul on eesmärk silme ees, on säästa palju lihtsam kui lihtsalt igaks juhuks raha kõrvale panna. Kas sul on mõttes midagi, mida tahaksid lähiajal endale või lähedastele lubada, aga rahakotist kohe vajalikku summat võtta pole? Kui eesmärk teada, saad eelarvet koostades selgeks, kui palju iga kuu säästa suudaksid ja kaua unistuse täitumine võiks aega võtta.

Kui sul on säästudest juba mõningane varu kogunenud, mida tahaksid edasi kasvatada, loe lähemalt investeerimisvõimalustest.

Kuidas alustada säästmist, kui raha ei ole?
Kauri Rootare

Hea viis, kuidas säästudeks raha koguda, on mittevajalike asjade müümine. Sul võib olla palju vanu riideid, pisiasju ja köögitehnikat, mida müüa. Asjade müümise puhul võib ka suuremalt mõelda. Müü maha näiteks oma televiisor! Öeldakse, et taibukamal inimesel on suure teleka asemel suur raamaturiiul. Ka lapsed leiavad omale teleka vaatamise asemel mõne elulisema tegevuse.

Kas sularahas raha säästmine on mõistlik?
Ando Teder

Smsraha ei küsi lepingutasu, seega lepingutasu puudub

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*